"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google’dan Çizgi Roman Severlere Bubble Zoom

Sedat | 23 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Çizgi roman okumayı seven kişiler için Google tarafından önemli bir araç geliştirilirken Google Bubble Zoom adı verilen sistem sayesinde çizgi roman okumak çok daha kolay

Google Bubble Zoom adı verilen uygulama geçtiğimiz günlerde Google tarafından tanıtılırken tanıtımı gerçekleştirilen uygulama özellikle çizgi roman okumak isteyen kişiler adına oldukça önemli bir işlevi yerine getirecek. Çizgi roman okumak isteyen kişilerin yaşadığı en büyük problemlerden bir tanesi konuşma balonlarının sırasına uygun bir şekilde okunmaması olurken Google bu sorunu ortadan kaldırmak adına oldukça önemli bir uygulama geliştirmiş durumda. Uygulama aracılığıyla yapılacak işlemler sayesinde kişilerin sırasıyla konuşma balonlarını okumasını sağlanırken bu sayede karışıklık yaşanmadan çizgi romanların takip edilmesi mümkün oluyor.

 Kitaplık Destekliyor

Google Play Kitaplar’ın Bubble Zoom sistemini desteklediği açıklanırken Google Play Kitaplar üzerinden yayınlanan çizgi romanlar artık kolay bu özellik sayesinde takip edilebilecek. Android telefon, tablet yada bilgisayarlarda kullanılabilecek bu özellik sayesinde kişiler yazılanları kolayca okuyabilecek.

Okunmak istenen çizgi roman seçildikten sonra yakınlaştırmaya gerek kalmadan ilgili uygulama sayesinde metinler ekranda sırasıyla büyüyecek. Böylece kişiler kolay bir şekilde ekranda büyük haliyle yayınlanacak içerikleri okuyarak çizgi romanı tamamlayacak. Özellik şu an Marvel ve DC’nin koleksiyon sayılarında test edebiliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi