"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google’dan Google Arts & Culture Uygulaması

Sedat | 20 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından geliştirilen yeni uygulama ile birlikte dünya genelindeki pek çok sanat eseri telefondan görünebilir.

Google tarihsel değerlere sahip çıkmak ve kişilerin sanat eserlerini daha yakından görebilmesi adına oldukça önemli bir uygulamayı hizmete soktu. Uygulama ile birlikte dünya genelinde binin üzerindeki müzedeki eserlerin yazılabilmesi mümkün hale getirilirken uygulama için yapılan RESMİ açıklama sonrasında bu özellik büyük bir ilgi gördü. Google tarafından geliştirilen bu uygulamaya verilen isim Google Arts & Culture olurken, Android ve iOS işletim sistemlerinde ücretsiz olarak uygulama indirilebilir durumda. Böylece kişiler çok merak ettiği yerin canlı olarak görüntüsünü görebilme imkanı elde edebilir.

Cep telefonları üzerinden yapılacak bu işlemlerde herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmadan tüm sanat eserleri görüntülenebiliyor. Üstelik durumun en dikkat çekici yanı ise yapılan fotoğraf çekimlerinin çok kaliteli olması. Google tarafından geliştirilen yeni proje kapsamında tüm sanat eserleri Gigapiksel boyutlarda çekilmiş halde. Bu durumda kişilerin çok detaylı bir şekilde sanat eserleri üzerinde inceleme yapmasını sağlıyor. Böylece kişiler sanat eserlerini gerçeğe yakın bir şekilde görüntüleme fırsatı elde ederken özellikle sanat tarihi ya da bu alanlarda öğrenim gören öğrenciler ya da kişiler daha kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Üstelik konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Google Arts & Culture uygulamasının sokak görünümünü de desteklediği belirtildi. Böylece kişiler sokak görünümü gibi farklı özelliklerden de yararlanarak tam anlamıyla sanal bir gezinti yapabilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi