"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google'ın Hedefi Kablosuz İnternet

Sedat | 22 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google fiber projesi ile farklı alanlara kablolar çekmeye devam ederken, kablosuz internet konusunda da adımların atılmaya başlanacağı belirtildi.

Google tarafından internet hizmetinin sağlanması adına hem kablolu hem de kablosuz farklı projeler yürütülürken, kablolu teknolojinin kullanım konusunda sorunsuz olmasına karşın fiyatların çok yüksek olması bu konuda eleştiri almıştı. Üstelik Google için yapılan eleştiriler, satış rakamlarına da yansımış ve Google yeni projesinde çok fazla beklentilerini karşılayamamıştı. Konuyla ilgili elde edilen son bilgilerde kablosuz internet konusunda hizmet sunulmaya başlanacağı öğrenildi.

Kablolu internet hizmetinin ciddi maliyetler getirmesi ve şehirlerde kullanım için tüm şehir boyunca altyapı çalışmalarının yapılacak olması bu konuda Google ‘ı vazgeçirmiş durumda. Şimdiki yeni hedef kablosuz internet olurken, bu internet çok daha uygun fiyatlara satılabilecek.

Konuyla ilgili Google resmi başvuruları yaparken, bu müracaatlar ile ilgili kesin durumun önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor. Öyle ki Google tarafından yapılan başvuruların onaylanması arkanın kablosuz internet sektöründe de yer alması sağlanacak. Google tarafından geliştirilecek bu projenin şu anda hazırlık aşamasında olduğu ve 2017 yılı itibari ile ilk denemelerin yapılacağı belirtildi. Bu bakımdan şu an için henüz yararlanılabilecek bir hizmet bulunmuyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi