"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google'ın Pixel ve Nexus telefonlarının Karşılaştırılması

Sedat | 28 Eylül 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

Google'ın 2016 da piyasada tanıttığı yeni telefonlar karşı karşıya. Nexus serisini geri de bırakarak Pixel serisine devam eden Google'ın telefonları karşılaştırıldı

HTC üretimi olan cihazlar, Nexus serilerine ait LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P ile daha iyi bir şekilde karşımıza çıkacak.En çok merak edilen konulardan biri de bu cihazların ne gibi farklılıklarının olduğuydu. dilerseniz br göz atalım.

Nexus 5X veGoogle Pixel Karşılaştırması

Geçen sene en çok satılanlar arasına giren ve beğeni kazanan Google'ın yeni pixel telefonu Nexus 5X ile kafa kafaya. Ekran olarak 5.2 inç Full HD olan daha sonrasında 5 inç olarak küçülmeye gidiyor. LCD panelli iken AMOLED bir panele dönüşecek.  Böylelikle canlı renklere sahip iken Pixel siyah rengiyle daha iyi bir görüntü elde etmiş olacak. 

Nexus 5X'e donanımsal olarak da fark atacak olan Google Pixel, Snapdragon 808 yerine Snapdragon 821’i tercih ediyor. Bununla beraber Nexus 5X 2 GB RAM iken Pixel 4 GB RAM'e sahip. İki cihazda 12 MP olarak değişiklik göstermezken ön kamerada 5 MP'den 8 MP'ye çıkılacak. Depolama alanı Nexus 5X'in 16 GB iken Pixel, 32 GB depolama alanına sahip olacak.

 

Nexus 6P ve Google Pixel Karşılaştırması

Diğer cihazların aksine daha donımlı ii telefona geçiyoruz. Nexus 6P, 5.7 inç 2K ekrana sahip olup Google Pixel XL, 5.5 inç 2K olarak karşımızda. Nexus 6P önceinde de AMOLED ekran kullandığı için görüntü de pek bir farklılık olmayacaktır.

Donanımsal olarak Snapdragon 810’a sahip olan Nexus 6P, Pixel XL'da Snapdragon 821 olarak görülüyor. Böyle bir donanıma sahip olduğu için bataryı daha iyi kullanabilirisiniz ve daha hızlı bir işletim sistemine sahip olabilirsiniz. Bellek olarak ise 3 GB'dan 4 GB'a geçen cihaz kamera da ise aynı benzer özelliklere sahip. 12MP arka ve 8MP ön kamerada daha fazla geliştirmeler ve kalite bazında daha iyi bir sonuç gösterecek. Batarya söürmesine karşı olarak da 5X ve Pixel arasında olduğu gibi bataryayı Nexus 6P’deki 3.450mAh şeklinde sabit tutacak olan Pixel XL sizleri bekliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi