"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

GTA 3'ün yeni versiyonu geliyor!

Sedat | 21 Ocak 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

GTA 3, 20 yıl aradan sonra oyunseverlerle buluşacak..

Bir zamanların efsanevi oyunu olarak kabul edilen Grand Theft Auto San Andreas ve GTA 3 oyunu aramıza geri dönüyor. Açık dünya oyunlarına bambaşka bir boyut kazandıran GTA oyunu 20 yıl aradan sonra GTA 3 ile aramıza geri dönecek. 

12 kişilik bir geliştirici tarafından hazırlanan Grand Theft Auto 3D ile oyuncular eski günlerine gerş dönecek. Dreamcast ve PS2 kullanıcılarına özel olarak daha önce geliştirilmiş ama ne yazık ki piyasaya sunulmamıştı. GTA 3 versiyonu Grand Theft Auto 3D projesiyle gerçeğe dönecek. Ayrıca söz konusu oyunun yeni versiyonu Liberty City yerine Portland şehrinde geçecekti ama ne yazık ki oyunseverleri üzerek gelişmeler üzerine iiptal eidlen oyunun bu versiyonu da gün yüzüne çıkmamıştı. 

Dört yıldan uzun süredir geliştirilmekte olan proje, “DMA'nın orijinal vizyonunda Portland'ı yeniden yaratma” girişimidir. Portland, haritanın üç adasından ve oyunun ilk alanlarından biri ve DMA ise orijinal adı olan DMA Design'dır.  

GTA 3'ün planlanan ilk versiyonu gibi ayrıntılara sahip olmuyor olsa da herkes tarafından ikonik olarak bilinen mHUD haritanın üstünde ve sol altta yer alıyor. Bunun beraberinde Cloude isimli ana karekterimizin görüntüsüyle birlikte oyunun son halinden daha farklıydı.

Oyunun tanıtım videosunda günümüz grafiklerinden daha uzak bir yapım olduğunu görebileceksiniz. Mod yapımcıların da yapmak istediği iş orjinaline sadık kalmaktı. 12 kişilik mod ekibi bir deneye yakın bir süredir GTA 3D projesi üzerinde çalışmalarını tamamlıyor. Beta aşamasında olan modun tam sürümünün bu yıl içerisinde yayınlanması planlanan durumlar arasında yer alıyor. 

<iframe allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen="" frameborder="0" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/JdDiYToO2dE" width="560"></iframe>

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi