"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Güneş Enerjisinde Türkiye’de Potansiyel Yüksek

Sedat | 14 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

'Rainbow Warrior' adı verilen özel bir gemi ile Türkiye’ye gelen Greenpeace, yaptığı açıklamada Türkiye’nin güneş enerji potansiyeline dikkat çekti.

Daha önce de Türkiye’nin pek çok farklı noktasında demir atarak, çevre bilinci ve ekolojik önlemler için farkındalık yaratmayı amaçlayan Greenpeace, 6 Eylül’de Bodrum’a geldi. Lübnan’dan başlayan yolculuk Bodrum’da sonlanırken, Greenpeace tarafından özel olarak Türkiye’de etkinlikler düzenlenmeye başlandı.

Dünyada İkinci!

Dünyanın geleceği için yenilebilir enerji kaynaklarının önemine değinen Greenpeace, Türkiye’nin dünya genelinde çok önemli bir potansiyele sahip olduğu ve Kıbrıs’tan sonra güneş enerjisi için en iyi 2. Bölgenin Türkiye olduğu belirtildi. Bu açıklama ile birlikte Türkiye’nin daha fazla bu enerji türüne önem vermesini isteyen Greenpeace gönüllüleri, yetkilere de yaptığı açıklama ile birlikte önemli bir çağrıda bulundu.

733 Santral Var

Şu anda Türkiye’de aktif halede 733 enerji paneli bulunurken, Greenpeace bu konuda Türkiye ile önemli bir iş birliğine gitmek istiyor. Bu doğrultuda da 1 milyon güneş enerji paneli yapılması için girişimlerde bulunacak.

Dünyada Lider Olabilir!

Greenpeace tarafından yapılan bu açıklamalar sonrasında gözler hükümet temsilcilerine çevrilirken, hedeflerin gerçekleşmesi halinde Türkiye’nin dünya genelinde enerji konusunda lider olabileceği ifade edildi.  

Açıklamalarda güneş enerjisi ile ilgili bilinen yanlışlar da açıklanırken, enerjinin güvenilir, çevreci ve artık ekonomik olduğu ifade edildi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi