"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Güvenli BlackBerry DTEK50 Tanıtıldı

Sedat | 27 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Güvenlik konusunda bugüne kadar en iyi olduğu iddia edilen Blackberry'nin yeni akıllı telefonun tanıtımı yapıldı.

Özellikle güvenlik konusunda piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren büyük ilgi gören Blackberry güvenlik için en üst seviyeye çıkarılan telefon modelinin tanıtımını yaptı. Tanıtımı yapılan telefon modelinin ismi DTEK50 olurken, bu telefon modelinin bugüne kadarki en başarılı model olduğu belirtildi. Yapılan açıklamalarda özellikle güvenlik konusunda yeni bir cihaz arayan kişilerin bu telefon modelini değerlendirebileceği belirtilirken açıklamalarda telefon modelinin özellikleri ile ilgili detaylar paylaşıldı.

Neon kod adıyla uzun zamandan beri piyasada yer alan telefon modeli ile ilgili resmi açıklama yapılarak tüm soru işaretleri giderilirken Android işletim sisteminin tercih edilmesi bu konuda en önemli farklardan birisi oldu. Önceki pek çok modelinde fiziksel klavyeye yer veren Blackberry yoğun eleştiri alan bu özelliğini yeni modeli ile birlikte bırakırken yeni modelde fiziksel klavye yerini dokunmatik ekrana bırakmış durumda.

BlackBerry DTEK50 Teknik Özellikleri

DTEK50 ile ilgili yapılan açıklamalarda telefonda yer alacak önemli özellikler şöyle; 5.2 inçlik QHD ekran, Snapdragon 617 işlemci, 3 GB RAM ve 16 GB dahili depolama telefonda yer alıyor. DTEK50 Modeli ile birlikte uzun zamandan beri sektördeki kötü gidişata son vermek isteyen Blackberry’nin bu modelle piyasada ne kadar ilgi göreceği de merak ediliyor. Pek çok ülke pazarında satışa çıkacak olan telefon, gelecek raporların ardından durumunu netleştirecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi