"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Hangouts Video Mesaj Özelliğine Kavuştu!

Sedat | 14 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından oluşturulan ve kullanıma sunulan mesajlaşma hizmeti Hangouts’ta video mesaj gönderme özelliğinin de artık kullanılacağı belirtildi.

Mesajlaşma uygulamaları arasında arka planda kalmasına rağmen kullanılan ve Google tarafından desteklenen Hangouts için yeni geliştirmeler de yapılmaya devam ediliyor. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda video mesaj gönderme özelliğinin uygulamaya eklendiği ve kullanıcıların artık birbirlerine video mesaj gönderebileceği açıklanırken bu durum oldukça ilgi çekmiş durumda. Android kullanıcılarına yönelik geliştirilen bu hizmet sayesinde platformlar arası anlık mesajlaşmanın sağlandığı Hangouts ile artık sadece yazılı olarak değil video ile mesajlar göndermek mümkün olacak.

Hangouts 11.0 sürüm numarası ile uygulamaya gelen mesaj gönderme özelliği tüm kullanıcılar için sunulmuş değil. Güncellemenin kademeli olarak yayınlanacağı ve bu bakımdan kişilerin güncelleme kontrolü yaparak güncelleme geldiğinde uygulamayı güncelleyerek bu özelliği kullanabileceği belirtilirken pek çok kişi .apk dosyaları üzerinden uygulamanın bu özelliğini kullanmaya başladı bile

Ayrıca uygulamanın bu özelliğini kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir detay da bulunuyor. Google tarafından yapılan açıklamalarda özelliğin şu anda sadece 64 bit mimarisi işlemcilerde kullanılabileceği belirtilirken 32 bit cihazlar için de desteğin verilmesi bekleniyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi