"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Her 5 Bilgisayardan 1’i Windows 10 Seçti

Sedat | 6 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

29 Temmuz tarihine kadar Microsoft tarafından ücretsiz bir şekilde Windows 10 işletim sistemine geçiş işlemleri yapılırken bu tarihe kadar kullanıcıların oldukça ilgi gös

29 Temmuz tarihi itibariyle ücretsiz bir şekilde Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmak mümkün olmazken bu tarihe kadar yapılan geçiş işlemlerinin kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandığını ifade edildi. Konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda her 5 bilgisayar kullanıcısından birisinin ücretsiz bir şekilde geçiş özelliğinden yararlanarak Windows 10 kullanmaya başladığı belirtildi. Bu yeni işletim sistemine geçiş yapan kullanıcıların bu sistemde kalması ve bir önceki sisteme dönmemesi de işletim sisteminin sevildiğini gösterdi. Yapılan resmi açıklamalarda 29 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya sunulan işletim sisteminin 29 Temmuz 2016 yılına kadar ücretsiz bir şekilde kullanılabildiği ifade edilirken kullanıcıların herhangi bir bedel ödemeden yeni işletim sistemine geçiş yapmasının oldukça avantajlı bir durum sunduğu açıklandı.

Windows 10'un ile yakalanan başarıyla birlikte dünya genelindeki bilgisayarların yüzde 21.13’ünde yeni sistem kullanılır durumda. Fakat bu konuda liderlik Windows 7 işletim sisteminde. Dünyadaki bilgisayarların Yüzde 47’sinde kurulu olan Windows 7 bu bakımdan popülerliğini sürdürüyor. aynı zamanda Microsoft'un ilk işletim sistemlerinden birisi olan ve en çok popülerliğe ulaşan Windows XP de hala kullanımda ve 15 yıldan beri piyasadaki etkisini sürdürüyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi