"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Her Yerde Pokemon Arıyorlar

Sedat | 11 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz hafta içerisinde pek çok ülkede oyun severlere sunulan Pokemon Go nedeniyle dağda bayırda, çok uç noktalarda Pokemon avı başladı.

Yayınlandığı ilk günden itibaren oldukça ilgi gören ve kişilerin pek çok yerde Pokemon avına başlamasına neden olan Pokemon Go, tüm dünyayı etkisi altına almaya başladı. Oyunun daha fazla kişi tarafından oynanmaya başlaması ile birlikte her gün yeni bir Pokemon Go olayı yaşanırken, sık sık istenmeyen durumlara da sebebiyet verilebiliyor.

Çizgi film versiyonlarıyla da dünya geneline ilgi gören ve yine pek çok istenmeyen durumun yaşanmasına neden olan Pokemon’un, oyunuyla da benzer durumlara yol açması, pek çok kişi tarafından da eleştirilmeye başlandı.

Kişilerin trafikte giderken dahi telefonu açarak Pokemon Go oynaması, pek çok kişinin hayatını tehlikeye atarken, pek çok kurum ve uzman tarafından uyarılar yapılmaya başlandı. Kişilerin Pokemon Go oyununu dikkatli bir şekilde oynaması gerektiği belirtilirken, ABD, Yeni Zelanda ve Avustralya'da sunulan oyunun çeşitli yollar ile tüm ülkelerde oynanabilir olması, bu konuda sınırların da genişlemesine yol açtı. Konuyla ilgili Türkiye’de de pek çok kişinin Pokemon Go’yu oynamaya başladığı belirtilirken, oyun için gençlerin kilometrelerde yürüyerek Pokemon Go üzerinden avlandığı ve bu oyunu oynarken de büyük mutluluk yaşadığı belirtildi. Oyuncular tarafından yapılan yorumlarda Pokemon Go ile Pokemon çizgi filminde yaşanan keyfin yaşanabildiği açıklandı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi