"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Hindistan'da Android Ambargosu!

Sedat | 7 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Hindistan'da kullanılan telefon modellerinin yüzde 97 oranında Android işletim sistemini kullandığı belirtildi.

Hindistan'daki mobil kullanım ile ilgili yapılan araştırmalarda oldukça ilginç bir durum ortaya çıkarıldı. Bölgede Android işletim sisteminin üstün olduğu bilinse de yapılan son araştırmalarda Android işletim sisteminin kullanımının yüzde 97 oranlarına kadar çıktığı belirtildi. Yapılan bu araştırmalar ile birlikte iOS işletim sisteminin piyasada neredeyse kullanılmadığı da görülürken Hindistan'da faaliyetlerini sürdüren Sony, LG, HTC, Motorola ve Huawei tarafından sunulan modeller daha çok ilgi görüyor

Üstelik yüzde 3’lük pay arasında sadece iOS yer almıyor. IOS işletim sisteminin yanı sıra piyasada bulunan Windows ve Blackberry işletim sistemleri de bölgede kullanılan diğer işletim sistemleri olarak yer alıyor.

 

Hindistan nüfusunun fazla olması üreticilerin hedef pazar olarak Hindistan'ı seçmesini sağlarken bu bakımdan bölgedeki rekabet oldukça üstün. Fakat Google bu bölgede yaptığı hamleler ile birlikte Android işletim sistemini ön plana çıkarmayı başarmış durumda. Google tarafından yakalanan Bu başarının arkasında markalarının önemli modelleriyle piyasada yer alması da bulunuyor. Daha önce açıklanan rakamlarda Android kullanım oranı yüzde 90 olarak belirtilirken 2016 yılının ilk altı ayı sonunda bu oranlar daha da artış gösterdi ve yüzde 97’ye kadar çıktı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi