"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Hızlı İnternet İçin Kanala Dikkat!

Sedat | 3 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Wi-Fi kullanan kişilerin maksimum hızlı internet için kanal seçimine dikkat etmesi gerekiyor.

Wi-Fi için kişilerin bu konuda dikkatli olması gerekiyor. Wi-Fi farklı kanallar ve frekans üzerinden internet hızı sunulduğu için bu detaya dikkat etmek gerekiyor. Kişilerin hızlı kanalı tespit edebilmesi adına kişilerin bu konuda Wi-Fi ayarlarına göz atması gerekirken, yeteri bilgisi olmayan kişiler için pek çok uygulama bu konuda yardımcı olabiliyor.

Wi-Fi Analyzer!

WiFi Analyzer başarılı bir WLAN tarayıcı olarak ön plana çıkıyor. WLAN ağlar için çok çeşitli veri transfer kanalı mevcuttur. Şayet pek çok modem aynı dar alanda tek bir kanalı kullanmaya kalkarsa, birbirinin bağlantılarına istemeden de olsa müdahale ederler ve internet hızında yavaşlamalar görülür. Bu pek çok kullanıcının internet sağlayıcısı üzerinden sunduğu bir hizmet olurken, aslında işin arka planında pek çok farklı etken olabilir.

Uygulama Nasıl Kullanılır?

Wi-Fi Analyzer ile bu gibi durumların önüne geçebilirsiniz. Diyagramlar ve anlık veriler sayesinde uygulama, uygun değer WLAN seçimini yapmanız konusunda size yardımcı oluyor. “Channel estimation” sekmesi, ağ bağlantınızın sinyal gücü ile ilgili verileri göz önüne getiriyor. Uygulama ayrıca daha iyi WLAN kanallarına geçiş için tavsiyelerde de bulunabiliyor. Bu bakımdan program ile analiz yaptıktan sonra modem üzerinden doğru kanal seçimlerinizi yapmanız yeterli olacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi