"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Hızlı Şarj Teknoljisine Fark Atan Quick Charge 4.0 Duyuruldu!

Sedat | 17 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Yeni nesil akıllı telefonlarda karşılaşacağınız yeni hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4.0 Qualcomm tarafından resmen duyuruldu.

Qualcomm'un Snapdragon modelinin en üst düzey versiyonuna ait hızlı şarj özelliği olan Quick Charge, güncellenerek 4.0 versiyonua dönüştürüldü. 5 dakika içerisinde 5 saatlik batarya ömürlü muhteşem cihaz, Quick Charge 3.0'a oranla \%5 az ısı kaydeden, \%30 daha verimli ve \%40 daha hızlı hale getirilmiş. Hızlı şarj konusundaki tedirginliği ortadan kaldırmak için öaba sarfeden Qualcomm, QC 4.0'da 10 farklı güvenlik geçidinden geçtiğini belirtiyor. Yani teknolojide hızlı şarj kadar ynı zamanda 3 aşamalı normal, 3 aşamalı voltaj ve 4 aşamalı da ısı kontrolü ve koruma bulunuyor.

Bu sayede hem hızlı hemde istenildiği gibi güvenilir olarak sunulacak Quick Charge 4.0, Snapdragon 835 ile beraber karşımıza çıkacak. Ardından yeni nesil çipsetlere de gelecek olan Quick Charge 4.0 ilk nesil QC teknolojisine göre 2.5 kat daha iyi olduğunun altını çiziliyor. CES 2017'de tanıtılacak olan Snapdragon 835'in detaylarıyla beraber daha fazla bilgileneceğimiz bu teknolojiye sahip olan ilk telefonu da ya CES ya da Mobil Dünya Kongresi'nde görmüş olacağız.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi