"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Honda Sözünü Tuttu! Hibrit Motor Geliyor!

Sedat | 14 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Honda tarafından 10 yıl önce kullanıcılarına verilen Hibrit motor sözü marka tarafından yerine getirildi.

10 yıl önce Honda tarafından müşterilere hibrit motor konusunda önemli bir söz verilirken pek çok kişi, markanın bu konuda sorumluluk sahibi olarak çalışma yapıp yapmayacağını merak ediyordu. Geçtiğimiz günlerde Honda tarafından yapılan paylaşımlarda hibrit motorun tanıtımı yapılırken böylece markanın sözünü tuttuğu ve çalışmaları başladığı belirtildi.

Daido Steel teknolojisinin kullanıldığı yeni motor pek çok konuda avantaj sağlarken özellikle motorda nadir toprak metallerinin kullanımının azaltılması çevreci bir motorun da ortaya çıkmasını sağladı Motorda özel bir mıknatıs sistemi kullanılırken aynı zamanda bu mıknatıs sistemi yüzde 10’a varan bir ekonomi de sağlıyor. Aynı zamanda araçların ağırlığında da yüzde 8 oranında bir azalmanın yaşanması bu motor sayesinde mümkün olacak.

Testler Başlayacak

Honda tarafından geliştirilen bu motorun önümüzdeki aylarda özel bir araçta kullanılacağı belirtilirken küçük bir minibüs modelinde denenecek motor sayesinde ilk testler gerçekleştirilecek. Testlerden alınan sonuçların olumlu olması halinde geliştirmelerin hızlandırılarak tamamlanması ve motorun resmen kullanıma sunulması beklenirken bu konuda başarıya ulaşılması üretim anlamında oldukça maliyeti düşürecek ve aynı zamanda kullanıcıların daha uygun fiyatlar ile bu motor teknolojisine sahip araçlara ulaşabileceği belirtiliyor.

Honda tarafından yapılan tanıtımlar dünya genelinde ilgi görürken, önümüzdeki günlerde test sonuçları ile ilgili bilgilerin de paylaşılması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi