"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

HP Güncellemesi için Özür Diledi Ama Savunmaya Devam Etti!

Sedat | 5 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz günlerde ses getiren güncellemesi için özür diledi ama bu özür kullanıcıları memnun etmedi.

Özür ama ne özür!

Hala kendini savunup özür dilemesi de bu kez tepkiye yol açtı. HP yapmış olduğu son güncellemeden sonra kullanıcılarından özür dilemiş olsa da bu kullanıcıların beklediği gibir bir özür değildi. Üçüncü parti mürekkep kartuşlarını artık HP yazıcılarında kullanılamaz hale getiren güncellemesinden sonra kullanıcılarına bilgilendirme yapmayan HP bu yüzden özür diledi ve güncellemesini geri çekti. Bu ayın başlarında donanım yazılımını güncelleyerek diğer firmaların üretmiş olduğu kartuşları kullanılamaz hale getiren HP'nin bunu yapmasındaki en büyük sebep elbette ki kendi kartuşlarının satışını sağlamasıydı.

Ancak sizinde tahmin edeceğiniz üzere üçüncü parti kartuşlar HP'nin kartuşlarına göre daha ucuz. Kullanıcıları HP'nin kartuşlarını kullanmaya zorlayan yeni güncelleme hakkında değişim yapılacağını dile getirerek güncellemeyi geri çekti. Ancak bu güncellemeyi geri çekerken en iyi tüketici deneyimini garantilemeyi amaçladığını dile getirdi. Aslında bakarsanız kendi davasında haksız sayılmaz. Kendi ürünlerinin daha kaliteli olduklarını düşünerek bunların kullanılması tüketici için daha iyi olacağını düşünüyorlar. Hatta bunu en iyi tüketici deneyimini garantilemek başlığı adında dile getiriyor. 

Sonuç itibariyle güncellemesinin arkasında duran HP kullanıcıları için seçime bağlı bir yazılım güncellemesi sunacağını açıkladı. Peki siz HP'nin yaptığı bu güncelleme için ne düşünüyorsunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi