"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

HTC Desire 10 Pro tamamen sızdı!

Sedat | 16 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

HTC tarafından bu yıl piyasaya sunulması planlanan HTC Desire 10 Pro modelinin görüntüsü ve yeni özellikleri sızdırıldı.

Mobil sektörde son dönemlerde geride kalan ve bu nedenle yeni atılımlar ile mobilde yerine iyileştirmek isteyen HTC, 2 farklı model ile gelecek. HTC tarafından piyasaya sunulacak modellerden bir tanesinin HTC Desire 10 Pro olduğu ifade edilirken telefon ile ilgili pek çok bilgi sızdırıldı. Konu ile ilgili bilgileri paylaşan kaynak Twitter'da fenomen haline gelen Evleaks oldu. Yapılan açıklamalarda telefonun yeni görüntüleri ve özellikleri takipçileriyle paylaşıldı.

Telefon tasarımında bazı küçük detayların bulunduğu görülürken kameranın ortada olmadığı da dikkat çekiyor. Yeni modelde sol köşeye konumlandırılan kamera böylece telefon kullanımını daha da pratik bir hale getiriyor. Telefonda fiziksel home düğmesinin kullanımı iptal edilirken yapılan incelemelerde parmak izi tarayıcısının da kullanılmadı görüldü.

Yeni telefon modelinde kullanıcılar yeni güvenlik teknolojisinin kullanma fırsatı elde edemeyecek. Kamerasının çıkıntı olması telefon modelinin en önemli handikaplarından birisi olarak görülüyor. Özellikle yoğun kullanımlarda çıkıntının kullanım zorluğu yaşatması modelin ciddi eleştiri almasına yol açabilir fakat kameranın sol üst köşeye konumlandırılması bu konuda önlem alındığını da gösteriyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi