"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

HTC One A9'da Sözünü Tutamadı

Sedat | 26 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

HTC One A9 modeli ile birlikte kullanıcılara önemli bir söz veren HTC bu sözünü tutmayı başaramadı.

Son dönemlerin düşüşte olan markalarından HTC, HTC One A9 modeli ile birlikte verdiği söz için ciddi bir şekilde eleştirilmeye başlandı. HTC One A9 modelinin piyasaya sunulmasının ardından 15 gün içerisine yeni güncellemenin kullanıcılara sunulacağı belirtilirken, bu konuda HTC planlarını uygulayamadı.

2015 Ekim’de Tanıtılmıştı

HTC One A9 modeli ilk defa 2015’in Ekim ayında piyasaya sunulurken, özellikle işletim sistemlerinin piyasaya çıkmasının ardından 15 gün içerisinde güncellemenin HTC One A9 kullanıcılarına sunulacağı belirtilmişti. Fakat bu konuda HTC’nin sözünü tutamayacağı görüldü. Özellikle Android 7.0’ın çıkması ile birlitke HTC One A9 kullanıcılarında büyük bir beklenti oluşurken, 15 günlük süre içerisinde HTC One A9’a herhangi bir güncelleme sunulması planlanmıyor.

Resmen Açıklandı

HTC tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamalarda yeni işletim sistemini alacak telefonlar ile ilgili paylaşımlar yapılırken, HTC One A9 güncelleme alacak telefonlar arasında olmasına karşın güncelleme takvime göre olmayacak. HTC tarafından verilen söz doğrultusunda 6 Eylül’de güncellemenin gelmesi gerekiyor. Fakat bu noktada planlamalar bu söz doğrultusunda oluşturulmamış durumda.

HTC ilk güncellemeyi HTC 10 için yapacak ve ardından HTC One A9 ile birlikte One M9 modeline güncelleme gelecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi