"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

HTC Sonunu Hazırlıyor!

Sedat | 21 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Telefon piyasasında bir türlü ivme kazanamayan HTC, bu pazardan çekileceğini söyledi.

Son 3-4 yıldır akıllı telefon üretiminde elde edilen başarı aşikar. Bunun aksine HTC model üretimlerinin geride kalması firmayı olumsuz etkileyerek, geri çekilmesine sebep oldu. Tohumları serptikten sonra bit türlü meyvesini alamayan firma, pazarlama konusunda oldukça eksik bir yapıya sahip. Aslında gerek yazılım gerekse tasarım bölümünde oldukça başarılı olan HTC modellerinin böylesine bir düşüş yaşaması içler acısı.

Apple ve Samsung gibi teknoloji devlerinin yanından bile geçmeyen pazar bölümüne sahip HTC'nin şimdi de telefon sektörnden çekileceği söyleniyor. Söylentilere göre HTC, telefon pazarından yalnızca mobil bölümünü satacak. Aynı Nokia'nın yaptığı gibi bir olası satış işlemi durumunda HTC markasını taşıyan telefonları önümüzdeki yıl göremeyeceğiz. Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, bu yılın Şubat ayının başında rekor seviyede düşük satış rakamlarına ulaştığından, iflas etmek istemiyorsa mobil bölümünü satması oldukça mantıklı.

HTC'yi Google Mu Satın Alacak?

Bazı raporlara göre mobil üretimde düşüş yaşayan HTC'nin, Google'ın gelecekte tanıtacağı yeni Pixel telefonları için mobil bölümünün satılacağını işaret ediyor. HTC, mobil bölümünü satarsa, muhtemelen VR cihazlarına odaklanacak. Bakalım HTC'nin geleceği ne şekilde olacak..

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi