"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

HTC’de Düşüş Sürüyor

Sedat | 9 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

HTC sektördeki gücünü giderek kaybederken, markanın düşüş oranları yüzde 50’lere kadar yükseldi.

Akıllı telefon sektörünün önemli markalarından birisi olan fakat son dönemlerde yaşadığı düşüş ile birlikte yarışta geri kalan HTC, durumu kurtaramıyor. Marka ile ilgili yapılan son açıklamalarda düşüşün devam ettiği açıklanırken, oranlar da paylaşıldı. Yaşanılan ekonomik sıkıntılar ve mobil sektörde yaşanan düşüş ile birlikte ekonomik anlamda oldukça zor günler geçiren HTC, Ağustos ayındaki sonuçları oldukça kötü geldi.

Ağustos’a Durum Ne?

Ağustos ayı itibari ile markanın geliri sadece 210 milyon dolarda kalırken, yüzde 4’lük artışa rağmen 2015’in aynı dönemine göre yüzde 4.51’lik bir düşüş yaşandı. 2016 yılının ilk altı ayı itibari ile markanın toplamda geliri 1.49 milyar dolar olarak açıklanırken, 2015’in aynı dönemine göre bu rakamlar da çok düşük kaldı. Yapılan hesaplamalara göre aradaki fark yüzde 47.56 civarında.

Bu kadar yüksek bir düşüşün olmasındaki en önemli etken HTC’nin modelleri ile başarıya ulaşamaması ve rakiplerin yüksek satış oranları yakalaması. Öyle ki marka tarafından sunulan modellere ilgi gösterilmezken, LG, Samsung ve Huawei gibi markalar bu alanda oldukça önemli işlere imza attı.  

Google HTC’yi Kurtarır Mı?

HTC için en önemli umutlardan birisi ise şu anda Google. Google’ın yeni modellerinin üretimi yapacak marka yüksek satışlara ulaşılması halinde bu işlemden iyi bir gelir elde edebilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi