"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

HTC’de Kayıp Devam Ediyor

Sedat | 7 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Yeni amiral gemisi ve sanal gerçeklik cihazı ile piyasaya giriş yapan HTC şu ana kadar piyasadan istediği sonuçları alamadı.

Dünya genelinde en önemli üreticiler arasında yer alan HTC, piyasada her ne kadar iddialı modelleriyle yer alsa da son olarak piyasaya sunulan amiral gemisi beklenen ilgiyi görmedi. Amiral gemisi ile birlikte özel bir VR cihazını da piyasaya sunan ve böylece sanal gerçeklik alanında da var olmaya çalışan HTC, ikinci çeyrek ile birlikte 598 milyar dolar gelir elde etti. 2016 birinci çeyreğine göre yüzde 27 daha fazla kazanç sağlasa da yıl genelinde oldukça düşük bir durum söz konusu. Bu bakımdan firmanın yıl genelindeki zararının 133 milyon olduğu belirtilirken bu konudaki düşüşü önleyen en önemli ürün HTC Vive oldu.

Sanal gerçeklik alanında çıkartılan yeni ürünü sayesinde piyasada yüksek ilgi gören ve böylece düşüşü daha da yumuşatan HTC geleceğe bu cihazla umutla bakabiliyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde sanal gerçeklik için kullanılan uygulamalara özel olarak bir platformun açılışını gerçekleştiren HTC platformda da kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik pek çok uygulamayı sunarak sadece sanal gerçekliğe hizmet verecek. Piyasada yeni modelleri ile yer almaya devam edecek HTC yeni modelleriyle yaşanan bu ekonomik durumu toparlamaya çalışacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi