"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei Apple'ı Gölgesinde Bırakacak!

Sedat | 4 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Huawei önümüzdeki iki yıl içinde Apple'ı sollayarak teknoloji devi Samsung'dan sonra ikinci büyük şirket olmayı hedefliyor....

Huawei'nin CEO'su Richard Yu Retuers'e yaptığı açıklamada önümüzdeki iki yıl içinde Apple'ı geride bırakarak Samsung'dan gelen sonra ikinci büyük şirket olma hedeflerinin olduğunu açıkladı. Dünyanın en büyük teknoloji ve telefon şirketi olan Huawei'nin şu andaki yeri üçüncü sırada olduğu için bu isteğinin çok zor olmadığı görünüyor.

Strategy Analytics’e göre, Huawei \%9 pazar payının oranlarına ve geçtiğimiz son çeyrekte 33,6 milyon telefon satışı yaptığını açıkladı. Samsung \%20,1 pazar payı ile lider ve şirket, 75.3 milyon cihaz satışı yaparken, \%12 Pazar payına sahip Apple, 45,5 milyon cihaz satışı yaptı.

Huawei'nin CEO'su Richard Yu, Apple'ı sollamak için yapay zeka sanal gerçeklik ile donatılmış gerçeklik teknolojilerini ağırlık vereceklerini açıkladı. Samsung'un bu yıl yaşamış olduğu fiyaskodan sonra önümüzdeki sene tanıtımını gerçekleştireceği yeni akıllı telefonunda bulunan kenardan kenara ekranı, gömülü parmak izi sensörü ile amiral gemisi telefonunu tanıtması bekleniyor. Huawei dün tanıtımını gerçekleştirdiği Huawei Mate 9'un tasarımı ile göz doldurdu ve kullanıcıların beğenisini kazandı. 
 

 

 

Sizce Huawei Apple'ı geride bırakacak mı?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi