"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei, Honor İle Büyüyor

Sedat | 10 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Honor serisi ile yüksek satış rakamlarına ulaşan Huawei’nin yüzü, satış raporlarından çok memnun.

Huawei tarafından Honor adı verilen seri, günden güne daha fazla ilgi görürken, serinin en çok tutulan modellerinden birisi de Huawei Honor 8 oldu. Huawei Honor 8 adı ile tanıtımı yapıldıktan sonra piyasaya sunulan ve kullanıcıların ilgi gösterdiği cihaz için resmi açıklamalar Huawei tarafından yapılırken, bu raporlar dahilinde telefonu ne kadar çok sattığı da görüldü.

Huawei tarafından bir alt marka olarak da tanımlanan Honor, böylece daha fazla dikkat çekerken, ilk Honor modeli bundan bin gün önce piyasaya sunulmuştu. Çin merkezli üretilen ve dünya pazarına da sunulan modellerin toplamda ulaştığı satış rakamı 100 milyon. Bu bakımdan seri 100 milyon gibi yüksek bir rakama ulaşmış durumda. Üstelik yeni modeller ile birlikte bu sayı çok daha hızlı bir artış gösteriyor.

Huawei Honor 8 Ne Kadar Sattı?

Huawei tarafından yapılan açıklamalarda Huawei Honor 8 için detaylı bilgiler de verilirken, telefonu bugüne kadar satış rakamları 1.5 milyonu aşmış durumda. Üstelik ABD ve Avrupa’dan mahrum bir şekilde bu kadar yüksek bir rakama ulaşılmış durumda. Cihazın bu bölgelerde de satışa çıkması halinde şu anki rakamların çok daha üzerlerine çıkılması kesin.

 Huawei Honor 8 Özellikleri Neler?

5.2 inç Full HD ekran

HiSilicon Kirin 950 işlemci

4 GB RAM

Mali-T880 Mp4 Grafik birim i

32 GB depolama alanı

12 / 8 MP kamera

3.000mAh batarya

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi

EMUI 4.1 ara yüz

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi