"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei Mate 30 Pro'nun özellikleri kesinleşiyor!

Sedat | 19 Eylül 2019 0 yorum Süre: 3 dakika

Çinli şirket, yeni amiral gemisi telefonlarını bugün Münih'te açıklıyor. Bunlardan en merak edileni elbette Huawei Mate 30 Pro oldu.. 

Huawei, bir sonraki amiral gemisi telefonlarını Mate 30 ve Mate 30 Pro'yu 19 Eylül Perşembe günü Münih'te tanıttı. Yeni telefonlar muhtemelen 5G kapasitesine sahip olacak ve daha iyi kameralara sahip olacak diye tahminler yürütürken YouTube aracılığıyla canlı yayında verilen etkinlikle özellikler netleşmiş oldu. Bu sabah Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen bir basın etkinliğinde, Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro'yu duyurdu. Geçen yılki Mate 20 ve Mate 20 Pro'nun halefleri onlardı ve neredeyse her açıdan gelişti. Öne çıkan özellikler arasında, 40 megapiksel primer sensörlü dörtlü arka kamera ve neredeyse telefonun arka kapağına kadar uzanan kenardan kenara bir ekran bulunuyor. Ayrıca, hiçbir şey için değil, hepsi bir arada, tam frekanslı bir 5G yonga sistemi olan Huawei'nin yeni Kirin 990 5G'sini ilk kullanan telefonlar oluyor. 

Mate 30 Pro, Mate 20 ve Mate 20 Pro'larda olduğu gibi, Mate 30'dan çoğunlukla boyutuna göre ayırt edilir. Hafifçe daha büyük ve daha ağırdır (196 grama karşı 198 gram) ve Mate 30 Pro'nun daha geniş çentiğinin aksine öne bakan kamera ve sensörleri barındıran çentik bulunduruyor. Kavisli bir ekrana sahip olan telefon dörtlü kamera ayarı arkada dairesel bir halka bulunduruyor. Telefonun içinde ekran parmak izi tarayıcı da bulunuyor. Mate 30 Pro'nun Kirin 990 SoC tarafından destekleniyor olup  f / 1.6 - f / 1.4, 1 / 1.5-inç sensör, bir RYYB piksel düzeni ve Cine Lens özelliğine sahip 40 megapiksel bir birincil kameraya sahip. 1 / 1,8 inç açıklığa ve 120 derece ultra geniş objektife sahip 40 megapiksel ikincil kamera da Cine Lens desteği ile geliyor. Dördüncüsü periskop objektif olarak kullanıldığında, 5X zoom yetenekleri getirecek 8 megapiksel telefoto sensör ile desteklenecek. Pro modelindeki diğer özellikler arasında AirGlass koruması; 90Hz yenileme hızı ve yeni bir SuperSensing Kamera. Son zamanlarda yapılan bir sızıntı, telefonun 40W hızlı şarj ve 27W SuperWireless şarj desteği için 4.500mAh bataryayı paketleyeceğini de gösteriyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi