"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei Nova Dikkat Çekiyor!

Sedat | 3 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

IFA 2016’da Huawei tarafından tanıtımı gerçekleştirilen Huawei Nova modelleri oldukça ilgi çekti.

Huawei Nova ve Nova Plus, Huawei’nin orta segmente yönelik oyuna sürdüğü en önemli kozlardan birisi olurken, Huawei Nova ve Nova Plus için yapılan tanıtımlar sayesinde tüm teknik özelliklere ulaşmak da mümkün oldu. 

Huawei Nova Özellikleri Neler?

Tanıtımda ilk olarak Huawei Nova’nın teknik detayları aktarılırken, telefonda elmas kesimler hoş bir tasarımın ortaya çıkmasını sağlamış. 2.5D cam kullanılan telefon, böylece tasarım açısından tamamlanmış. Çift sim kart desteği bulunan telefonda 5 inçlik bir ekran bulunuyor. Android 6.0.1 Marshmallow ile kutusundan çıkan telefon aynı zamanda Snapdragon 625 işlemci, Adneno 506 grafik işlemcisi ve 3 GB RAM ile destekleniyor. Telefonda yer alan kameralar ise 12 MP / 8 MP.

Huawei Nova modelinin en çok dikkat çeken yanı tasarımı. Elle kolay bir şekilde kavranabilen model, böylece kullanım açısından kolaylık sağlıyor. Telefon ile ilgili yapılan ilk incelemelerde de bu tasarım ön plana çıkartılırken, orta segmente göre oldukça iyi bir performans sunan telefon, bu bakımdan sınıfı geçmeyi de başarmış durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi