"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei P10'un Özellikleri Ve Görüntüleri Sızdırıldı!

Sedat | 16 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Huawei'nin 2017 yılında gelecek olan amiral gemisi Huawei P10'un özelliklerinin yanı sıra görselleride sızdırıldı. İşte tanıtımına aylar kalan Huawei P10!

Huawei'nin Haziran ayında piyasaya sürdüğü Huawei P9'dan sonra tanıtımına yalnızca iki ay kalan Huawei P10'a ait bilgiler gelmeye başladı. Gelen bilgiler doğrultusunda Huawei P9'un arka kısmında mevcut olan parmak izi okuyucusunun, amiral gemi Huawei P10'da ön kısımda yer alacağı yönünde.

Dünya genelinde toplamda 9 milyon adet satan Huawei P9, tanıtımından beş ay sonra Huawei P10 ile ilgili gelen bilgiler oldukça başarılı bir telefonun olacağına işaret ediyor. Aşağıdaki görselde göreceğiniz üzere Huawei P10'un prototip görüntüsü yer alıyor. Anlaşılan o ki Huawei'nin amiral gemisi Huawei P10 arka tarafında parmak izi sensörü olmadan gelecek.

Weibo üzerinden görüntülenen P10'un prototipinin arkasındaki çift kamera kurulumu yer alıyor. Şirketin P9’da olduğu gibi P10’da da Leica marka kamera kullanması bekleniyor. Bunlarla beraber bir başka iddia ise GFXBench testinde ortaya çıkan özellikler oldu.

Test sonucuna göre; 1440 x 2560 çözünürlükte 5.5 inç ekran, 2,3 GHz CPU ve Mali-G71 GPU ile Kirin 960 işlemci gibi özelliklere sahip. Ayrıca yeni söylentiler, telefonun 4 GB RAM/64 GB depolama ve 6 GB RAM/128 GB depolama olmak üzere iki versiyonda geleceği yönünde.

Görseldeki telefon prototip olduğu için tanıtıldığında farklı tasarıma sahip olabilir.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi