"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei P9 Ne Kadar Sattı?

Sedat | 7 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Huawei P9 adındaki modeli amiral gemisi olarak sunan Huawei, bu konuda ne kadar başarılı?

Dünya genelinde Samsung ve Apple ile birlikte en büyük üçüncü üretici olarak kabul edilen Huawei, amiral gemilerine bu konuda çok güveniyor. Marka tarafından yapılan açıklamalarda Huawei P9 satış oranları için net bilgiler paylaşıldı. Açıklamalara göre Nisan ayında piyasaya sunulan Huawei P9 için ilgi oldukça fazla.

6 Milyon Sattı!

Uzun zamandan beri Huawei P9 için resmi bilgiler beklenirken, bu konuda yapılan açıklamalarda 6 milyon ünitenin satıldığı belirtildi. Bu açıdan sadece Huawei P9 ile birlikte Huawei 6 milyon kişiye ulaşmayı başarmış durumda.

Cihazın bu kadar yüksek başarıya ulaşmasındaki en önemli nedenlerden birisi ise telefon kamerasında yapılan ortaklık. İyi bir performans sunulması adına Huawei, Leica ile ortak bir çalışma yürüterek telefon kamerasını donanımlı hale getirdi. Bu da kullanıcılardan ilgi gördü ve cihaz satışlarını etkiledi.  

6 Haftada 2.6 Milyon Sattı

Huawei P9 için özelikle ilk haftalarda büyük bir ilgi görülürken, ilk hafta itibari ile cihaz 2.6 milyon sattı. Daha sonraki dönemlerde satışların düşmesi, 6 milyon rakamında kalınmasına neden oldu.  

Huawei P9 Özellikleri Neler?

Huawei P9 için yapılan tanıtımda Huawei P9 özellikleri paylaşıldı.  

5.2 inç ekran

4 GB RAM

64 GB depolama alanı

HiSilicon Kirin 955 işlemci

12MP çift arka kamera

8 MP ön kamera

Android 6.0.1 Marshmallow

3.000mAh batarya

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi