"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei Satışlarda Oldukça Başarılı

Sedat | 26 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünya genelinde en iyi üçüncü üretici olmayı başaran Huawei satışlarında da oldukça yüksek başarı oranlarına ulaşmayı başarmış durumda.

Çin’de yaptığı üretimler ile dünya geneline yayılmaya başaran ve Samsung ile Apple'ın ardından dünya genelinde en büyük üçüncü üretici olarak adlandırılan Huawei yaptığı satışlarla da bu alanda ne kadar iddialı olduğunu gözler önüne seriyor.

Üstün özelliklerdeki yeni telefon modelleri ile birlikte kullanıcılara ulaşan ve özellikle 2016 yılında satış rakamlarını daha da arttırmayı başaran Huawei’nin 2016 yılı hakkında açıklanan raporlarında satışlarının yüzde 40 oranında artış gösterdiği belirtildi. Bu bakımdan önceki yıllara göre çok daha parlak bir yıl geçiren Huawei bu yıl sonuna kadar hedeflerine ulaşma konusunda da oldukça iddialı.  

2016 yılı ile ilgili paylaşılan raporlarda aynı zamanda Huawei’nin 2016 yılı hedefleri ile ilgili de bilgiler paylaşılırken 2016 yılının 75 milyon dolar kar ile kapatılmasının hedeflendiği açıklandı. Bu bakımdan marka gelecek yıllarda çok daha yüksek yatırım payları ayırarak sektördeki durumunu iyileştirme şansı elde edebilir.

2016’nın ilk yarısı itibariyle yarı hedeflerine ulaşma başarısı gösteren Huawei’nin kalan dönemde de aynı istikrarı sürdürmesi halinde hedeflerini yakalaması oldukça kolay olacak. Bugüne kadar Huawei tarafından yapılan pek çok model Türkiye'de de oldukça ilgi görmüş ve böylelikle marka yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi