"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei Satışlarda Samsung'u Solladı!

Sedat | 24 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

2016 yılının satış raporlarına göre Huawei, Samsung'un koltuğuna çoktan oturtuğu ortaya çıktı. Aynı zamanda Apple'dan sonra en çok kâr elde eden ikinci şirket oldu.

Teknoloji dünyasını bir hayli meşgul eden Samsung'un Note 7'de yaşadığı talihsizlikten sonra bir süre aynı ivme ile satış rakamları konusunda rakiplerinin gerisinde kalmayarak zirvedeki yerini koruyan Samsung'a kötü haber geldi. 2016 yılının 3. çeyreğinde markaların akıllı telefon satışlarından elde ettiği kârı gösteriyor. İşte Note 7 olayının Samsung'a esas zararı bu raporda görünüyor çünkü bu listenin genellikle zirvesinde yer alan Samsung bu sefer ilk sıralarda yok.

Apple'dan sonra en çok satış rakamı elde ederek ikinci sıraya yerleşen Huawei'nin peşinden ise Vivo ve Oppo isimli üreticiler geliyor. Tabloya bakıldığında ilginç bir detay dikkat çekiyor. Samsung, karlılık konusunda bu çeyrekte baya geride kaldığı görülüyor.

Samsung, Sony, LG ve HTC gibi popüler akıllı telefon üreticileri listede "Diğer" kategorisine girerken, Samsung'un zirvedeki koltuğunu Çinli Huawei şirketi kaptı. Huawei bu yıl özellikle P9 modeliyle başarı elde etmişti.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi