"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei’den İris Tarayıcılı Mate 9 Gelebilir!

Sedat | 22 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde yüksek özelliklerdeki telefonları ile dikkat çeken Huawei’nin iris tarayıcılı bir modeli piyasaya sunacağı iddia edildi.

Dünya genelinde üçüncü üretici olarak tanımlanan Huawei¸yeni modellerinde daha üst segment özellikleri kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili gündeme gelen bilgilerde Huawei Mate 9 ile birlikte kişilerin iris tarayıcınsa sahip bir telefonu kullanacağı açıklanırken, bu model ile birlikte Huawei de iris tarayıcısı kullanan markalar arasında yer alacak.

Samsung Galaxy Note7 ile birlikte büyük ilgi çeken ve gündemde kalan iris tarayıcısı için önümüzdeki yıllarda daha fazla modelin üretilmesi bekleniyor. Bu kapsamda kısa süre içerisinde iris tarayıcıları için önemli bir gelişme yaşanacak. Bu gelişim içerisine Huawei de dahil olma planlarında. Zira gelen bilgiler oldukça ciddi ve yakın kaynaklara dayandırılmış durumda.

Huawei Mate 9 Dengeleri Değiştirebilir

Huawei Mate 9’da iris tarayıcısını sunacak olan Huawei, bu telefon modeli ile yüksek satış rakamlarına ulaşabilecek durumda. bu bakımdan bu iddiaların gerçek olması, ciddi bir güç katacak. Güvenlik anlamında çok ciddi bir avantaj sağlayacak iris tarayıcısı, kişilerin kendi irisi üzerinden telefonun kilitlenmesini sağlayacak ve böylece gizli bilgiler de telefonda saklanabilecek. Şu anda tam olarak paylaşılmamış olsa da önümüzdeki günlerde ciddi resmi olarak da açıklamaların yapılması bekleniyor. Zira şu ana kadar gündemde yer alan haberlerde oldukça kesin ifadeler kullanılmış durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi