"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Huawei’den Süper Hızlı Şarj Teknolojisi Geliyor

Sedat | 16 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Huawei tarafından hızlı şarj teknolojisi için üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü SuperCharge projesinde oldukça ilerleme kaydedildiği belirtildi.

Kullanıcıların telefonlardaki şarj sorunu giderilmesi ve daha hızlı bir şekilde şarj işlemlerinin yapılabilmesi adına pek çok marka tarafından çalışmalar sürdürülürken Huawei tarafından yapılan çalışmalar dikkat çekiyor.

SuperCharge Geliyor

SuperCharge adı verilen yeni bir teknoloji üzerinde çalıştığı bilinen Huawei yeni projesi sayesinde çok daha hızlı bir şekilde şarj işlemlerinin yapılmasını mümkün kılacak. Şu anda mevcut modellerde her ne kadar hızlı şarj teknolojisi kullanılmış olsa da üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü proje bu hızı daha da arttıracak kapasitede.

Önümüzdeki aylar içerisinde yeni teknolojinin tanıtılması beklenirken firmaya yakın kaynaklardan elde edilen bilgilerde çalışmaların son aşamalarda olduğu belirtildi. Özellikle on kat daha hızlı bir şarj imkanı sunacak yeni teknoloji sayesinde kişilerin bataryayı çok kısa süre içerisinde şarj edebilmesi ve böylece şarj sorunu ortadan kaldırabilmesi mümkün olacak. Yeni özellik ile ilgili yapılan testlerde 3000mAh kapasiteye sahip bir bataryanın sadece 5 dakika içerisinde Yüzde 48 oranında şarj olduğu belirtildi.

Bu bakımdan bir telefonun yüzde yüz şarj olabilmesi adına 15 dakika gibi ortalama bir sürenin yeterli olabileceği görülüyor. Hızlı şarj teknolojisinde özel yöntemler ve malzemeler kullanılırken bu teknolojiye kullanıcıların da ilgi göstermesi bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi