"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Hyundai i30 2017 Versiyonuyla Göründü

Sedat | 8 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Hyundai tarafından geçtiğimiz yıllarda piyasaya sunulan Hyundai i30 modelinin 2017 versiyonu göründü.

Hyundai tarafından piyasaya sunulduktan sonra büyük bir ilgi gören ve yüksek satış rakamlarına ulaşılmasını sağlayan Hyundai i30, 2017’de yenilenerek daha güçlü bir şekilde piyasaya giriş yapacak. C segmentine yönelik geliştirilen araç için hem tasarımda hem de iç mekanda önemli değişiklikler yapılmış durumda.

Multimedya Ekranı

Hyundai i30 ile birlikte en çok göze çarpan yenilik multimedya ekranı. İç bölümde konumlandırılan ekran oldukça büyük ve kullanışlı. Üstelik yeni ekran ve sistem Apple Car Play ve Android Auto da destekliyor. Aracın ebatlarında çok fazla fark olmazken, bir önceki versiyona göre 44 mm daha uzun.

Yeni modelde yakıtta ekonomi sağlanması adına düşük hacimli motorlar tercih edilmiş durumda. 7 ileri çift kavramalı otomatik vites olan araç, bu özellikleri ile birlikte yakıtı yüzde 20 oranlarında düşürebiliyor. Otomatik vites istemeyenler için de 6 şanzımanlı seçenekler mevcut. 1.6 ve 1,4 gibi seçenekleri bulunan araç, 6.000 devirde 140 beygir güç üretiyor. Aracın tork değeri ise 242 Nm.

Paris’te Tanıtılacak!

Hyundai i30 için tanıtımların 29 Eylül’de yapılacağı açıklanırken, araç ilk olarak Paris Otomobil Fuarı’nda görülecek. Üretimlerine 2017 yılında başlanacak olan aracın daha fazla ilgi görmesi bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi