"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

İlk Sürücüsüz Taksi Yollarda

Sedat | 26 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Gelecekte sürücüsüz taksitlerin kullanımda olacağı düşünülürken, bu konuda önemli bir gelişme yaşandı ve ilk sürücüsüz taksi kullanıma sunuldu.

Sürücüsüz taksi ile ilgili en önemli hamle geçtiğimiz günlerde atıldı. Şu anda test çalışmaları kapsamında görevine başlayan sürücüsüz taksi, bu deneyimini test etmek isteyen herkese açık durumda.

Konuyla ilgili önemli bir çalışma Singapur’da yaşanırken, ülkede ilk sürücüsüz taksi kullanıma sunuldu. Bu gelişme tüm dünyada yer bulurken, özellikle sürücüsüz taksinin ne kadar başarılı olacağı ve kişiler tarafından da ne kadar çok tercih edildiği merak ediliyor. Bu bakımdan sürücüsüz taksi ile ilgili elde edilecek sonuçlar sadece Sİngapur’da değil, tüm otomotiv sektörünü yakından ilgilendiriyor.

Uygulama Üzerinden Çalışıyor

nuTonomy firması tarafından geliştirilen proje için önemli günler yaşanırken, sürücüsüz taksinin uygulama üzerinden kullanılabileceği belirtildi. Sürücüsüz taksiyi denemek isteyen kişilerin bu konuda uygulamayı indirmesi istenirken, uygulamanın indirilmesi ile birlikte kolay bir şekilde sürücüsüz taksi imkanından yararlanmak mümkün olacak.

Sürücüsüz taksinin özel olarak hazırlanan Yüksek Teknoloji Caddesinde kullanımda olacağı belirtilirken, kullanıcılar bu bölgedeki ulaşım ihtiyacını direk sürücüsüz taksi üzerinden giderebilecek.

Gelecekte sürücüsüz taksinin yanı sıra yarış arabalarının da hazırlanması beklenirken, bu konuda ciddi gelişmelerin önümüzdeki yıllar içerisinde yaşanması bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi