"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram 1 milyar İndirme Rakamını Geçti

Sedat | 22 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google Play Store’de 1 milyar indirme sayısını geçmeyi başaran bir uygulama daha Instagram oldu.

Instagram son dönemlerde etkinliğini daha da arttırırken, özellikle ünlülerin yer aldığı platform bu bakımdan ilgi çekiyor. Instagram için yayınlanan son raporlarda uygulamanın 1 milyar indirme sayısına ulaştığı belirtildi. Bu istatistikler ile birlikte Google Play üzerinde yayınlanan ve 1 milyar indirme sayısını geçmeyi başaran yeni bir uygulama Instagram oldu.

Instagram bu yakaladığı başarı ile birlikte 1 milyarlar kulübüne girmeyi de başarırken, 500 milyon hesabın olduğu Instagram’ın 1 milyar defa indirilmesi ilginç bir durumu da ortaya çıkarırken kullanıcıların farklı platformlarından da Instagram hesaplarına ulaştığı görüldü.

Facebook Yükseliyor!

Daha önce Facebook, Whatsapp ve Messenger uygulamaları ile 1 milyar barajını geçmeyi başaran Facebook yönetimi, Instagram için de aynı başarıyı yakaladığı ve 4 uygulaması ile 1 milyarlar kulübüne damga vurdu.

 

Üstelik konuyla ilgili yaşanan diğer ilginç bir durum Android işletim sistemi kullanan kişilerin sayısının 1.4 milyar olması. Bu açıdan Instagram kırılması zor bir rekoru da kırmış durumda. Bugüne kadar 18 farklı uygulama 1 milyar sınırını geçerken, Instagram 19. uygulama olarak tarihe geçti. Peki sıradaki?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi