"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram Hikayeleri Chrome Eklentisinde!

Sedat | 12 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Instagram tarafından Snapchat’in yeni özelliği olan hikayelerin bir benzeri sosyal medyaya eklenirken bu imkandan yararlanmak isteyen kişilere özel olarak eklenti gelişti

Son dönemlerde sosyal medya siteleri arasında özellik çalma durumu görülürken Instagram tarafından yapılan son geliştirme Snapchat’ten tanıdığımız hikayeler özelliğini Instagram'a getiriyor. Yapılan bu değişiklikle birlikte artık kişilerin Instagram'daki hikayelerini görüntüleyebileceği ve özel içerikler oluşturabileceği belirtilirken uzun zamandan beri kullanıcıların bu özelliği kullanmayı beklediği de biliniyordu.

Özel olarak yapılan yeni bir projede özelliğin masaüstünde kullanılması sağlandı. Instagram'da paylaşılan hikayelerin Google Chrome üzerinden görülmesini sağlayan bu eklenti sayesinde kullanıcıların mobil kullanım da olduğu gibi masaüstünde de Instagram akışını takip edebileceği belirtildi. Google Chrome mağazası üzerinden kullanıma sunulan eklenti kısa süre içerisinde yüksek ilgi görürken özellikle Instagram kullanıcılarının bu özelliği oldukça sevdiği ve önerdiği de görüldü.

Eklentinin kurulmasının ardından akışta görülen profil fotoğraflarından herhangi birine tıklanmasının yeterli olduğu belirtilirken tıklama sonrasında kişinin hikayesinin yer aldığı bir sayfanın açıldığı belirtildi. Böylece kişilerin istediği bir hikayeyi görüntülenmesi için sadece profile tıklaması yeterli. Üstelik kişilerin hikayesini indirmek isteyen kişiler profil fotoğrafının üzerine sağ tıklama yaparak hikayeyi indirme seçeneklerini kullanabilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi