"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram hikayelerine birden fazla fotoğraf paylaşma özelliği!

Sedat | 18 Aralık 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Yeni Düzen modu, kullanıcıların 2 ila 6 fotoğraf arasında herhangi bir yerde Instagram hikayeleri oluşturmasını sağlar. 

Instagram, kullanıcıların tek bir hikayede birden fazla fotoğraf yüklemelerine olanak sağlayan yeni bir özellik sunuyor.

Kullanıcılar, Instagram hikayeleri için özel içerik oluşturmak üzere üçüncü taraf uygulamaları kullanarak önceki sınırı aşmaya çalışıyorlardı. Bu, bir şablon kullanarak birden fazla fotoğrafın birlikte düzenlenmesini, tek bir resim olarak kaydedilmesini ve ardından görüntünün Instagram'a yüklenmesine kadar uzayan bir yoldu. Şimdi, her şey Instagram'ın içinde yapılabilir.

Önceden Instagram, her hikaye için yalnızca bir fotoğraf veya video için izin veriyordu. Kullanıcılar birden fazla fotoğrafı aynı anda paylaşmak için Instagram'ın Layout uygulamasını kullanarak birleştirme işlemi yapıyordu. Ancak bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık ekstra bir uygulama kullanmadan birden fazla fotoğrafı aynı hikayede paylaşabilecekler. Özellikle öncesi ve sonrası fotoğraflarını paylaşan kullanıcıları memnun edecek olan yeni özellik bir süredir bekleniyordu.

Dünya genelinde bu güncelleme sunulmuş olsa da yayılması biraz zaman alacak gibi görünüyor. Bu nedenle uygulamayı güncel tutmanız da fayda var. Birden fazla fotoğrafı bir hikayede bir araya getirmenin yanı sıra, kullanıcılar göndermeden önce resimlerin üzerine normal hikaye efektlerinden herhangi birini ekleyebilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi