"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram Hikayeleri'nin Günlük Kullanıcı Sayısı 150 Milyondan Fazla!

Sedat | 11 Ocak 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından olan Instagram'ın son kazandırmış olduğu özellik Hikayeler günlük kullanıcı sayısı 150 milyondan fazla olduğu açıkland

Ağustos ayında piyasaya sunulduğundan bu yana Instagram Hikayeler (Story)  bölümü önemli ölçüde büyüdü. Açıkçası kısa bir zaman diliminde bu kadar kullanıcıya sahip olmak büyük bir başarı, kullanıcı sayısının önümüzdeki aylarda büyük olasılıkla dev rakamlara ulaşacaktır. Instagram Hikayeleri'nin günlük kullanıcı sayısının 150 milyondan fazla olduğu duyurusu ile birlikte şirket önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak birkaç yeni özelliği doğruladı.

Bir örnek ile anlatacak olursak; Instagram İş Araçları, kullanıcılara hikayeler konusunda fikir sunacak. Böylelikle İşletme profillerine dönüştürülen işletmeler, Ticari Araçlar'da her bir hikayenin erişimini, gösterimlerini, yanıtlarını ve çıkışlarını görebilir. Instagram Hikayelerinde tanıtılan bir diğer yeni özellik ise reklamlar özelliği. Yeni Story reklamları önümüzdeki haftalarda yaygınlaştırılacak, ancak Capital One, General Motors, Maybelline New York, Quantas, Nike ve Netflix gibi 30 ortaktan oluşan bir grupla test edilecek.

Bu reklamlar, 5 saniyeye kadar sürecek bir fotoğraftan veya 15 saniyeye kadar bir videolardan oluşacaktır. İyi haber atlanabilir oldukları için, Instagram kullanıcıları bir sonraki hikayeye gitmeden önce bu reklamları tamamlanmış olarak izleyebilir veya atlayarak atlayabilirler. Instagram Hikayelerindeki reklamların yayınlanmasının uygulamanın başlangıcından bu yana uygulamanın hızlanan büyümesini nasıl etkileyeceği henüz belli değil, ancak şimdi bir sonraki dönüm noktasına biraz daha yavaş ulaşacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi