"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram iOS İçin Yenilendi

Sedat | 1 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Instagram’ın iOS uygulamasına yönelik yeni bir güncelleme sunuldu.

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medyalarından birisi olurken, iOS için geliştirilen uygulamada büyük bir yenilik getirildi. 

Yapılan resmi açıklamalarda Instagram’ın yeni bir özelliği ile kullanıcılara sunulduğu belirtilirken, artık Instagram’a zoom yapma özelliği de geldi. Zoom özeliği ile birlikte uzun zamandan beri kullanıcıların ihtiyaç duyduğu özellik de sisteme eklenirken, tüm iOS kullanıcıları Instagram’ın yeni güncellemesini alarak uygulamada bu özeliliği kullanmaya başlayabilecek.

Zoom Nasıl Yapılacak?

Instagram’a gelen zoom özelliği normal yakınlaştırma hareketleri ile kullanılabilecek. Bu açıdan kullanıcıların ek bir işlem yapmasına gerek kalmadan kolay bir şekilde yakınlaştırma yapmak mümkün. Şu anda özellik sadece profil fotoğraflarını desteklemiyor. Fakat bu konuda da geliştirmelerin yapılması muhtemel.

Android Ne Zaman Gelecek?

Instagram zom özelliği şu anda sadece iOS için sunulurken, özelliğin Android için ne zaman geleceği bilinmiyor. Bu konuda Android kullanıcılarında da büyük beklenti mevcut. Bu nedenle Android güncellemesinin çok geciktirilmemesi ve önümüzdeki günlerde sunulması bekleniyor.

Instagram için ilk çıktığı günlerden itibaren zoom özelliğinin olması belirtilirken, bu özellik ancak geldi. Kullanıcılar önceki dönemlerde ekran görüntülerini alarak bu görüntüler üzerinden yakınlaştırma yapmaya çalışıyordu.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi