"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram neden İngilizce oldu?

Sedat | 29 Ocak 2019 0 yorum Süre: 1 dakika

Dün gece Instagram ilginç bir sorunla karşı karşıya geldi. Bunun beraberinde kullanıcıların Instagram sayfaları yüklenmedi. 

iPhone kullanıcıları dün gece Instagram'a giriş yaparken sıkıntı yaşadı bununla birlikte sayfalar tam yüklenmedi. Bu sorun karşısında çılgın dönen Türk kullanıcıları sorunun çözülmesi adına Instagram'ın resmi sayfasına şikayette bulundular. Instagram uygulaması son güncellemesini yayınladı. Bununla birlikte sorunların düzeleceği sanıldı ancak sorun çözülmedi. Tam aksine Instagram, İngilizce diline döndü. 

Instagram'larını güncellemeyen kullanıcıların endişelenmesi gerek yok. Yeni güncellemeyi alan kullanıcılar ise Instagram'ı bir süre İngilizce olarak kullanacaklar gibi görünüyor. 

Instagram nasıl Türkçe yapılır?
Instagram'ı Türkçe diline çevirmek için "ayarlar" kısmından "dil" seçeneklerine girip "Türkçe" seçeneğine işaretlemeniz gerekiyor. Ancak şuan güncellemeyi alan kullanıcıları bu işlemi böyle yapsalar da düzelmeyecektir. 

Dil ayarlarına girdikten sonra an altta bulunan Türkçe'yi seçtikten sonra dil sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Hatayla ilgili Instagram tarafından henüz bir açıklama gelmiş değil. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi