"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram Stories Devrede

Sedat | 5 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Facebook tarafından Snapchat’teki tüm özelliklerinin sırayla kopyalanmaya başlanması sosyal medyalar arasında yeni bir tartışmanın yaşanmasına neden oldu.

Facebook Snapchat satın alma işlemlerinden başarısız olduktan sonra sosyal medyanın tüm özelliklerini servislerinde kullanmaya başladı. Son dönemlerde hızlı bir şekilde yeni özellikleri sisteme ekleyen Facebook, son olarak hikayeler adı verilen özelliği Instagram adlı sosyal medya sitesine ekledi.

Snapchat tarafından geçtiğimiz günlerde uygulamaya konulan hikayeler özelliği sayesinde kullanıcıların paylaştığı fotoğraflar ve sosyal medyadaki etkinliğine göre özel bir hikaye oluşturuluyordu. Instagram’a eklenen bu özellik ile birlikte kullanıcılar 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaptıklarını özel bir hikaye içerisinde görebilecek ve aynı zamanda bu durumu paylaşabilecek.

Snapchat yakaladığı başarı sayesinde pek çok sosyal medyayı geçmeyi başarırken kullanıcıların anlık olarak yaptığı paylaşımlar sayesinde herhangi bir hazırlık gerektirmeden sosyal medya kullanılabiliyor. Kullanıcılar daha doğal ve hızlı bir şekilde işlemlerin yapıldığı Snapchat’i tercih ederken pek çok sosyal medya bu yüzden özellikleri sisteme ekleyerek kullanıcıların Snapchat’i tercih etmesini önlemeye çalışıyor. Snapchat üzerinden hikayeler adı verilen uygulama ile birlikte günlük 10 milyar video izlemenin gerçekleştiği belirtilirken Facebook'un onda biri olmasına rağmen bu başarı sosyal medya tarafından yakalanabiliyor. Snapchat, Facebook’a bu konuda oldukça üstünlük kurmayı başarırken Facebook Snapchat’in kendine kurduğu bu üstünlüğü kırmak adına pek çok farklı yöntem deniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi