"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram’a İstatistik Özelliği Geldi

Sedat | 18 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Instagram için uzun zamandan beri test süreci sürdürülen istatistik özelliğinin güncelleme ile birlikte aktif hale geldiği belirtildi.

Instagram için son dönemlerde arka arkaya yeni özellikler sisteme eklenmeye başlanırken uzun zamandan beri konuşulan ve test sürecinin devam ettiği bilinen istatistik özelliği ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Testlerin tamamlandığı ve güncelleme ile birlikte özelliğin kullanıcılara sunulduğu belirtilirken mobil uygulamalardaki güncellemenin alınması sayesinde istatistik özelliğinin kullanılabileceği belirtildi.

Kullanıcı ve markalara yönelik geliştirilen bu özellik sayesinde kişilerin takipçi istatistiklerini alabileceği özel ekranlar profili alanında eklenmiş durumda. Profilini açan kişilerin kısa bir süre içerisinde istatistikler ile ilgili küçük bir ekranda bilgiler verilirken bu bilgileri görmek istemeyen kişiler istatistikleri geç ya da istatistiği kapat seçenekleriyle kolay bir şekilde uygulama ekranlarını kapatabilir.

Aynı zamanda profilin sol üst köşesinde yer alan ayarlar bölümünden kişilerin istatistikler ile ilgili çeşitli incelemeler ve tercihlerde bulunabilmesi mümkün. Bu durum kişisel kullanımdan ziyade ticari faaliyetlerin Instagram üzerinden sürdüren firmalar için çok da önemli durumda. Müşteri portföyünün belirlenebilmesi ve müşteri portföyünün istatistiklerinin incelenerek bu doğrultuda çeşitli pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi Instagram istatistikler özelliği ile birlikte çok daha kolay olacak.

 Cinsiyet, yaş aralığı, konum, günler, saatler, tüm gönderilerin toplam kaç kez görüldüğü gibi pek çok farklı detay direk Instagram istatistikler üzerinden görülebilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi