"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram'a portre gibi odaklanma özelliği!

Sedat | 10 Nisan 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Instagram 'Yeni' Odaklama 'modu, kullanıcıların profesyonel tarzdaki fotoğrafları çekebilmelerini sağlar.

Sosyal medyanın günlük yaşamımızda sahip olduğu güç, markalarını oluşturma konusunda ciddi olan herkesin harekete geçmesi gerektiği anlamına gelir. Güçlü bir sosyal medya varlığına sahip olmak, çoğu endüstride önemlidir. Bu nedenle kullanıcıları mutlu etmek gerekiyor. 

Popüler bir uygulama haline gelen Instagram kısa süre önce fotoğraf tutkunlarını memnun edecek yeni bir özelliğe kavuştu. Odaklanma özelliği yani focus özelliği. Çift arka kameraları akıllı telefonların hemen hemen hepsinde portre modu bulunuyor. Ve biz Instagram'da gezerken artık sık sık profesyonel çekilmiş fotoğrafları görebiliyoruz. Durum böyle olunca Instagram bu süreci iyi bir şekilde değerlendirmek istiyor. Tek kameralı cihazlara da bu özelliği getiriyor. Bugün duyurusu yapılan "Odaklanma" özelliği ile arka planı Instagram yazılımsal olarak bulanık hale getirecek. Yani artık portre modu Instagram ile mümkün olacak.

Instagram bu hamleyle fotoğraf gücünü arttıracak. Tanıtılan yeni özellik  iPhone SE, 6S, 6S+, 7, 7+, 8 ve 8+ modellerinde geçerli olacak. 

Peki siz Instagram'ın bu hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi