"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram'da Ekran Görüntüsü Almadan Fotoğrafları Kaydedin!

Sedat | 30 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Popüler video ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram'da ekran görüntüsü almadan fotoğraflarınızı kaydetmenin yolunu gösteriyoruz.

Bildiğiniz üzere Snapchat'te ekran görüntüsü aldığınız takdirde karşı tarafa bildirim gidiyordu. Geçtiğimiz gün bu özelliğin Instagram'a geldiğini duyurmuştuk. Özetleyecek olursak; herhangi bir resmin ekran görüntüsünü almak istenildiğinde karşı tarafa "x kişisi ekran görüntüsü aldı" şeklinde bildirim gidiyor. Şimdilik Intagram'ın bu özelliğini sınırlı sayıda kullanıcı için geçerli olsa da, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar için gerçerlilik kazanacaktır. 

Bu defa ise ekran görüntüsünü nasıl alabilirim soruları gündemde dolaşmaya başladı. Sizlere ekran görüntüsü almadan nasıl fotoğraf kaydedilirin yöntemini açıklayacağız. Fakat bunun için kodlar arasına geçiş yapmanız gerekebilir. Cevabı için aşağıdaki adımları takip edebilirisiniz...

Instagram'da Ekran Görüntüsü Almadan Fotoğraf Kaydetme Yöntemi!

- Öncelikle ilk iş olarak PC'den tarayıcınızı kullanarak Instagram'ı açın. 

- Daha sonra kaydetmek istediğiniz görüntüyü tıklayın.

- Fotoğrafın yüklenmesinin ardından, fotoğrafa sağ tıklayın.

- Kaynağı göster seçeneğini seçin. (Tarayıcıya göre değişme olasılı var. Örnek verecek olursak; Chrome'da Sayfa kaynağını göster olarak görebilirken, Mac'in tarayıcısı Safari'de Kaynağı göster şeklinde karşınıza çıkabilir)

- Göster işlemini yaptıktan sonra kodların gömülü olduğu bir sayfa karşınıza gelecektir. 

- CTRL+F'ye basın ve arama çubuğuna açın.

- Arama çubuğuna "jpg" yazın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir URL çıkmalı.

- URL'yi kopyalayın ve tarayıcınıza yapıştırın. Yapıştırma işleminden sonra fotoğraf kolaylıkla tarayıcınızda açılacaktır. 

Instagram'da karşı tarafa bildirim gitmeden fotoğraf kaydetmek isteyenler için en iyi yol diyebiliriz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi