"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram'da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

Sedat | 23 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Instagram kullanan kişiler ve özellikle ticari kurumlar gönderi zamanlama özelliği ile gönderilerini belirli aralıklara göre yapabilir.

Instagram kullanıcıları Facebook ve Twitter gibi sosyal medyada yer alan zamanlama özelliğinin bulunmaması nedeniyle sistem üzerinden herhangi bir zamanlama işlemi yapamıyor. Fakat bu konuda uygulamalar sayesinde kişiler kolay bir şekilde gönderi zamanlaması yapabilecek. Zamanlama işlemlerinin yapılması amacıyla en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi Buffer.

Buffer adı verilen uygulama sayesinde Instagram üzerinden paylaşılacak gönderiler hazırlanarak zamanlanabilir ve böylece Instagram'da zamanlanan gönderilerin kolay bir şekilde paylaşılması sağlanabilir. Bu bakımdan zamanlama ihtiyacı olan kişilerin direkt belirtilen sistemi kullanması kolaylık sağlayacaktır.

Buffer Yardıma Koşuyor

Zamanlama işlemlerini yapmak isteyen kişilerin öncelikli olarak siteye giriş yaparak bir hesap oluşturması gerekirken hesap oluşturulduktan sonra Instagram hesabı ile servise yetki verilmesi gerekiyor. Servise yetki verilmesi ile birlikte kişilerin yapacağı işlemler direk Instagram hesabına yansıyacaktır.

Gönderiyi zamanlanmak için gönderi alanında yer alan bölümden fotoğraf ya da metin gibi tüm içeriklerin girilmesi ve ardından zamanlama bölümünden uygun tarih ve saatin seçilmesi yeterli olacaktır. Bu bakımdan kişiler Instagram üzerinden kolay bir şekilde belirtilen sistem ile zamanlama yapabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi