"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Instagram'dan Sonra Hikayeler Özelliği WhatsApp'a Geliyor!

Sedat | 5 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Snapchat'in kendine has özelliğini tamamen bitirmeye kararlı olan Facebook, WhatsApp'a hikayeler özelliğini getiriyor...

Snapchat'ı satın almak isteyen ancak girişiminde başarısız olan Facebok Snapchat'ın kendine özel olan hikayeler özelliğini Instagram ve Facebook'tan sonra WhatsApp'a getiriyor. Facebook Snapchat'ın büyümesini engellemek için kendi bünyesinde olan Instagram, Facebook Messenger ve şimdide WhatsApp'a hikayeler özelliğini getirmeye hazırlanıyor. Instagram'ın hikayeler özelliğine Stories ismini veren Facebook son hızla ilerlemeye devam ediyor.

Facebook Snapchat'ın kendine has özelliğini Instagram ve Facebook derken şimdide WhatsApp kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. 
Digital Trends'in haberine bakılırsa Facebook, bu hikayeler özelliğini stories yerine WhatsApp Status olarak mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a uyarlayacak ve daha mesajlarla entegre bir şekilde bu özelliğin kullanılmasına imkan verecek.

Facebook böylelikle kendi çapında Instagram'a bir açıdan rakip doğurmuş diyeceksiniz;Fakat özellik sayesinde WhatsApp'ı daha bireysel şekilde kullanılırken Instagram'da WhatsApp'a kıyasla daha yaygın olacak. Hikayeler özelliğinin henüz ne zaman WhatsApp'a direkt olarak dahil edileceği bilinmiyor. Fakat özellik, söylenenlere göre WhatsApp geliştiricileri tarafından test edilmeye başlanmış.
 

 

 

 

Siz WhatsApp'a hikayeler özelliğinin gelmesini bekliyor muydunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi