"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

İnternetten Beyaz Eşya Alımı Hızla Artıyor

Sedat | 5 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

İnternet üzerinden alışveriş günden güne artış gösterirken farklı sektörlere de kullanıcıların ilgi gösterdiği görülüyor.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin sorunsuz ve kolay bir şekilde gerçekleşmesi kullanıcıların alışverişlerini internet üzerinden yapması konusunda da teşvik ediyor. Hızla yaygınlaşan bu alışkanlık daha farklı sektörler için de önemli bir gelişme sağlamış durumda. Konuyla ilgili yapılan son araştırmalarda artık kişilerin internet üzerinden beyaz eşya dahi aldığı görüldü.

Beyaz Eşyaya İlgi Artıyor

Beyaz eşya alımının son aylar içerisinde hızlı bir şekilde yükseldiği görülürken konuyla ilgili resmi rakamlar GittiGidiyor tarafından yayınlanan verilerden elde edildi. Türkiye'deki alışveriş alışkanlıklarını önemli bir göstergesi olarak kabul edilen GittiGidiyor raporları, düzenli olarak her ay yayınlanıyor. Son aylar için yayınlanan raporlar kullanıcıların artık beyaz eşya ürünlerini de internet üzerinden satın aldığını gösterirken özellikle 2015 yılına göre beyaz eşya satın alınmasında yüzde 96’lık bir artışın yaşandığı belirtildi. Beyaz eşya alımlarının yüzde 54’ dörtlük bir kısmı çamaşır makinesi yüzde 43’lük bölümünde ise buzdolabı ürünleri tercih ediliyor.

Erkekler Daha İlgili

Yapılan alışverişlerin cinsiyete göre araştırılmasında ise erkeklerin ön planda olduğu görüldü. Alışveriş yapan kişilerin yüzde 82’si erkek, yüzde 17’si ise kadınlar olurken bu konuda erkeklerin daha seçici olduğu ve internet üzerinden alışveriş yapmakta tereddüt etmediği de görüldü. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi