"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

İnternetten Çocukları Korunma Yöntemleri

Sedat | 19 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Çocukların internet kullanımının önlenmesi mümkün olmazken, güvenli bir şekilde interneti kullanması sağlanabilir.

Uzmanlar tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan son açıklamalarda çocukların internet kullanımı konusunda anne ve babalara büyük görevlerin düştüğü ve bu nedenle anne ve babaların çocukları takip ederek güvenli bir şekilde internetten yararlanılmasını sağlaması gerektiği ifade edildi. İnternet kullanımının bu dönemlerde engellenemeyeceği ifade edilirken, bu konuda koruma yapılması gereken en önemli işlem.

Çocuklar için internetteki en büyük tehlike sakıncalı içerik bulunan sitelere giriş yapılması ya da kişilerin büyük kişiler ile internet üzerinden yazışması. Bu bakımdan sosyal ağ hesaplarındaki konuşmaların kontrol edilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda anne ve babaların çocukların kullandığı bilgisayarlarda çeşitli filtremeler ile önlem alabilmesi de avantaj sağlayacak.

Sosyal Medyaya Dikkat!

Anne ve babaların sosyal medya üzerinden yapılan yazışmalara, paylaşım fotoğraf ve içeriklere dikkat etmesi, bu konuda pek çok olayı önleyecektir. Aynı zamanda bilgisayarlarda yer alan virüslerin de önlenmesi ve temizlenmesi, olası farklı yönlendirmeleri de engelleyecektir. Bu tip önlemler sayesinde çocukların daha iyi bir internet ve bilgisayar kullanması mümkün olacağı gibi bu konuda çocukların önlem almasından ziyade anne ve babaların devreye girmesi çok daha önemlidir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi