"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iOS 10 Beta 6 ve Public Beta 5 Yayınlandı

Sedat | 16 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

iOS işletim sisteminin 10. versiyonu için geliştirmelerini sürdüren Apple, iOS 10 Beta 6 ve Public Beta 5 sürümlerini yayınladı.

Önümüzdeki aylarda yapılacak tanıtım ile birlikte iOS işletim sisteminin de kullanılmasını amaçlayan Apple, tanıtım tarihine çok az bir süre kala güncellemelerini sürdürüyor. iOS 10 adı verilen yeni işletim sistemine yönelik bugüne kadar 5 farklı beta versiyonunu yayınlayan Apple, yaptığı son açıklama ile birlikte yeni bir güncellemelerin tanıtımını gerçekleştirdi. Yapılan resmi açıklamalarda iOS 10 Beta 6 ve Public Beta 5 sürümlerinin yayınlandığı belirtilirken geliştirici kaydı bulunan kullanıcılar yeni işletim sisteminin sürümünü indirerek deneyebilecek.

2 ay önce özel bir etkinlikte tanıtımları gerçekleştirilen yeni işletim sisteminde beklentiler oldukça yükseltilmiş durumda. Kullanıcılar sonbahar ayı itibariyle final sürümünün yayınlanacağı iOS 10’u denemek ve kullanmak için şimdiden heyecanlı bir bekleyiş içinde olurken yeni güncelleme ile birlikte işletim sisteminde önemli iyileştirmeler de yapılıyor. Yazılım programı sayfasından yapacağınız indirme işlemleri ile birlikte Beta sürümünü deneyebilmeniz mümkün olacak. Fakat bu konuda kaydını yaptırmayan kullanıcılarının şu anda yapabileceği herhangi bir işlem bulunmuyor.

Balon efektleri, Digital Touch, el yazılı notlar, Tapback cevapları, emoji tahminleri, iMessage uygulamaları için yeni geliştirmeler gibi pek çok yeni özelliğin bulunduğu iOS 10 bugüne kadar geliştirilmiş en iyi işletim sistemi olarak nitelendiriliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi