"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iOS 10'da İlk Kullanım Oranları Açıklandı

Sedat | 21 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından piyasaya sunulan iOS 10 için ilk resmi rakamlar paylaşıldı.

iOS serisinin en iyi versiyonu olarak tanımlanan iOS 10 için ilk kullanım oranları da paylaşıldı. Uzun süreden beri kaç kişi tarafından tercih edildiği ve piyasada ne kadarlık bir kullanım payına sahip olduğu merak edilen iOS 10 için yapılan son açıklamalara da yüzde 33,59’luk bir rakama ulaşıldığı açıklandı. Kısa sürede bu kadar yüksek bir orana ulaşılması iOS 10 ve Apple adına başarı olarak kabul edilirken, yayınlanan son raporlarla birlikte bu konudaki tüm soru işaretleri de giderilmiş durumda.

24 Saatte Yüzde 15’e Ulaştı!

iOS 10’a geçiş noktasında kişiler 24 saatlik süre içerisinde büyük bir ilgi gösterdi. Öyle ki iOS 10’a geçen kişiler ilk24 saat sonrasında yüzde 15’lik bir orana ulaşılmasını sağladı. Üstelik tüm bu rakamlar iOS 10 güncellemesinde yaşanan sorunlara rağmen yaşandı. Bu bakımdan hatalı olmasına karşın kullanıcıların iOS 10 versiyonunu sevdiği ve bu versiyonu geçmek istediği de görüldü.

Oranlar Artabilir!

iOS 10 için açıklanan bu rakamlar, kullanım konusunda önümüzdeki dönemlerde daha yüksek rakamlara ulaşılacağını da gösteriyor. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde iOS’un en çok kullanılan işletim sistemi iOS 10 olabilir.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi