"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iOS 10’da Yeni Emojiler

Sedat | 2 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde yeni bir beta sürümü sunulan iOS 10’da yeni emojiler çok beğenildi.

Eylül ayında piyasaya sunulacak cihazlar ile birlikte resmen iOS 10 kullanımı başlatılacak. Bu konuda çalışmalarını sürdüren Apple, iOS 10 için yeni bir beta versiyonu daha sunulurken, iOS 10 Beta 4 ile birlikte final sürümüne daha da yaklaşıldı.

Yeni versiyon sadece beta kaydı bulunan kişiler için geçerli olurken, bu konuda yenilikler de şimdiden incelenmeye başlandı. iOS 10 Beta 4 ile birlikte emojilerde de yeniliklere giden Apple, iOS 10’da yer alan silah tabancasını su tabancası ile değiştirdi. En çok ilgi çeken ve fark yaratan değişiklik bu olurken, aynı zamanda emojilere yeniler de eklendi.

Nedeni Açıklanmadı!

Silah emojilerinde yaşanan bu değişiklik ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da bu değişiklik kullanıcılar tarafından ilgi ile karşılandı ve beğeni topladı. Bu konudaki genel görüşler ise şiddet çağrışımı yapabilecek bir emojinin kullanımdan kaldırılması yönünde oldu.

100’e Yakın Emoji Geldi!

iOS 10 Beta 4 ile birlikte yüze yakın yeni emoji sisteme eklenirken, spor ağırlıklı olan emojilerde aynı zamanda kadın figürlere de yer verildi. Uzun zamandan beri kadınların emojilerde yer almaması eleştiri almıştı.  Bu bakımdan Apple, herkesi memnun edecek yenilikleri ile şimdiden farklı bir işletim sistemi sunacağının da ilk sinyallerini vermeye başladı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi