"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

iOS 10’la iPhone Çok Değişecek

Sedat | 22 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

iOS’un sonbaharda çıkarmayı planladığı iOS 10 mobil işletim sisteminin 2.deneme sürümünü kullanıcılara sundu.

iOS’un sonbaharda çıkarmayı planladığı iOS 10 mobil işletim sisteminin 2.deneme sürümünü kullanıcılara sundu.

iOS 10’da Ne Gibi Yenilikler Gelecek

iOS 10’da gelen en önemli değişiklik hiç kuşkusuz kilit ekranına gelen yeni tasarım. İlk çıkan iPhone’dan bu yana ilk defa ekranda değişiklik yapan Apple, yeni sürümde kullanıcılara iPhone cihazları kaydırma yoluyla değil ana tuşla açma imkanı da sunuyor. Ayrıca kullanıcılar cihazı kaldırarak da ekranlarını açabilecekler.

iOS 10’da bildirim baloncukları daha büyük ve daha ayrık şekilde gelerek kullanıcılara rahat okuma imkanı sunacak. Yeni sürümde ekranı yan tutarak el yazısıyla mesajları yazma imkanının yanında mesajlara yeni stickerlar ve farklı arka plan özellikleri gelecek.

Kullanıcılar iMessage uygulamasında gönderilen mesajlara veya fotoğraflara tepki verebilecek, aynı zamanda öngörülü klavye kullanan kullanıcılar yazdıkları mesajlara uygun şekilde mesajla ilgili ekranlarında emoji ortaya çıkacak.

Telefonlara ayrıca yeni widgetler ve haritalar eklenecek. Ayrıca gelen yeni özelliklerden biri de ev uygulaması. Bu uygulamayla akıllı evlerde oturan kullanıcılar işlemlerini artık iPhone telefonları üzerinden de yapabilecekler.

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 10 mobil işletim sistemini İPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Mini 4, iPad Touch 6, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus cihazlarına sahip olan kullanıcılar kullanabilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi